31.3.Rychlebské stezky

31.3. Rychlebské stezky aneb, jak bajkeři vyměkli.

I když byla předpověď počasí neúprosně proti venkovním sportům, pár nadšenců se vydalo do terénu. Sliboval jsem, že při první příležitosti si projedeme Rychlebské stezky a taky se tak stalo. Už při cestě do Supíkovic mi začaly mrznou dolní kopýtka, někteří smrkali až to vzduchem lítalo, sem tam spadla kapka, nedbaje varování, pokračujeme dál.

Na stezky jsme najeli za parkovištěm u kostela v Černé vodě. Kupodivu bylo sucho i po včerejším vydatném dešti. Trasa se všem líbila, zejména Pavlovi, který je zřejmě novým přírůstkem Jesenických orlů a se kterým jsme se vrátili přes Habinu zpět na začátek stezek a dali si je ještě jednou.

Oběd ve Vidnavě Na rynku jako vždy, nezklamal. Chutné, slušné porce v takřka domácím prostředí nám zvedlo náladu. Ovšem jen do chvíle, kdy se z nenápadných kapiček na oknech stal hustý déšť. Teplota z 6°C klesla ihned téměř na nulu! Představa, že v takové slotě jedeme zhruba hodinu do Jeseníku, nám naháněla husí kůži. Museli jsme uznat, že nás tentokrát počasí dostalo a žačali jsme žhavit telefony. Úspěšný byl Jirka. Jeho kamarádka Blaženka pro nás přijela minibusem . Všech pět bajků i bajkerů se sem pohodlně vlezlo. Naše zachránkyně nás zavezla až do Jeseníku ke Kovárně, kde jsme se chvíli zdrželi. Sedíme v teple krbu, probíráme dnešní den.

Venku se sešeřilo, začalo sněžit!

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one