24.3.Rychlebské stezky

24.3. Rychlebské stezky

Chtěl jsem vyzkoušet svůj nový karbonový rám a jako ideální místo mi připadala Habina. Maloval jsem si to tak, že budu v klídku projíždět tamní cestu, kochat se probouzející se flórou a v nízkých tepech dohánět jarní kilometry. Vše dopadlo ale jinak. K Lídlu, odkud se vyjíždělo, přijela banda místních rafanů. I když jsme se domlouvali na poklidném tempu, jako vždy se to zvrtlo! V Černé vodě jsme najeli na vyhlášené Rychlebské stezky. Nejdříve jsem se změně trasy trochu bránil, ale protože jsem tam ještě nebyl, nechal jsem se nakonec ukecat. A dobře jsem udělal! Rychlebské stezky jsou fantastické! Nejen že vedou nádhernou krajinou, ale jsou perfektně upravené, bezpečné a skvěle vyvážené! Nadchly mě tak, že jsem si je projel z velké části ještě jednou. Smekám poklonu borcům, kteří tuto trať stavěli.

O to horší však byl oběd. Spíše tedy pokus o něj. Zajeli jsme si z Habiny do Černé vody do hospody k „Adámkovi". Zmatený mladý číšník nám připadal zprvu komicky, ale smíchu nakonec ubývalo. Považte. Čočková, nedovařená polévka ve špinavé bílé misce, asi pouze do ¾ naplněné - 45,- Kč! Dva obyčejné rohlíky (z nejmenovaného supermarketu) - 15,- Kč! Bratislavský guláš, jakási omáčka či co, kde se v jednom kraji talíře krčily miniatury masa a u kraje druhého tři knedlíky tenké asi jako tužka, byl zřejmě pokusem, co si zákazník nechá líbit! Naše nespokojené rozčarování vyústilo v rozhodnutí, že sem už tedy určitě nikdy! Ten samý zážitek nám potvrdila i jiná skupina bikerů o mnoho kilometrů dál! Ti to hodnotili jedním slovem- katastrofa.

Naše skupina se rozdělila. Někteří už jeli zpět do Jeseníku, jiní ještě do terénu. Bylo krásně, teplo, je třeba využít takového dne. Navíc mého vylepšeného  kola jsem se nemohl nabažit. Zjistil jsem, že hliníkový rám je zcela tuhý, v terénu jako by poskakoval po nerovnostech. Karbon se chová jinak. Měl jsem pocit, jako by kopíroval povrch. A další zjištění. Ani po 100 km v sedle, mě nebolel zadek! Odpadlo takové to poposedávání a hledání místa, které nejmíň bolí.


 

 

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one