8.5.Rychlebská 30

RYCHLEBSKÁ  30


    Ráno před odjezdem na závody nebylo vše OK, vyskytly se určité svízele, přesto do Javorníku jsme se dostavili včas a v pohodě k registraci - Alča na 15 km, Jana, Eva, Miki a Laďa na 30 km. Javorník zaplavilo bratru přes 100 závodníků, v různobarevných dresech , které rozjasňovaly malebné městečko přejímající temnou šeď nebe. Nálada byla dobrá, všichni jsme se těšili, až vyrazíme.
     Těsně před startem se skupinky závodníků schovaly pod nejbližší stromy. Začalo pršet. Neuvěřitelné,  krátce po startu déšť k radosti všech ustal a barevný cyklistický had se pomalu plazil po strmé louce za Javorníkem vzhůru a vzhůru. Čekalo nás na trati 30 km a celkové převýšení 953 m.                              
     Závodnická elita proletěla dávno stoupáním a zdolávala vrcholek nad Zálesím (750m), když my „obyčejní" cyklisti jsme se posilňovali na občerstvovací stanici pod stoupáním na prvním zastavení. Zde jsme se potkali s Přemkem a Pavlem a já s nimi začala povídat. Nyní jsem již poučena, že do kopce je lépe mlčet. Každý to máme s dýcháním do kopce jiné. Neodpustím si výrok Pavla po závodě, že kudy on projížděl, tak padaly srnky, protože jim vydýchal veškerý vzduch. Je vidět, že ho závod nezničil, když ho neopustil smysl pro humor, spíše naopak.
Na Borůvkové hoře (899 m.n.m) si dokonce kluci prohlíželi „obrazárnu" .
Také jsem se musela smát sama sobě, když se mi podařilo vjet do hluboké kaluže a nedobrovolně se v ní vykoupat. Odlepila jsme se od bahnitého dna, nasedla na čisté kolo, které jsem ohleduplně držela na kraji kaluže a pořádně se opřela do pedálů, abych se zahřála a nebyla poslední.
     Vyhlašování těch nejlepších proběhlo v Travné, všichni jsme byli šťastní, že jsme trať zvládli bez úhony na zdraví, nyní jen zbývá trpělivě čekat na vyhodnocení až se objeví na webových stránkách.
     Závod si myslím, že byl organizačně dobře zvládnutý, trať dobře značená ( ti hodně rychlí, jeli tak rychle, že se jim některé značení jen mihlo před očima a proto je přehlédli a najeli i o 10 km víc). Počasí nám v podstatě přálo a máme na co vzpomínat a těšit se na podobné závody, kde si každý změří své síly.
     Já ještě děkuji za půjčení horského kola Jirkovi a Mikimu, bez nichž bych tuto trať nemohla vůbec absolvovat.
Eva F.

 

v Travné

v Travné

bajkerka

bajkerka

před startem

před startem

start 1

start 1

start 2

start 2

Vláďa

Vláďa

zbloudilci

zbloudilci

co už teď ...

co už teď ...

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one