Předvelikonoční vyjížďka

    4.4. se nás sešlo 7, ale jakmile jsme vyjeli, brzy nás dostihl Přemek, který měl překvapivě stejný cíl - Habinu. Počasí opět přálo, jelo se přes Pomezí naprosto pohodově, jen ten sjezd kolem jeskyň je po mokré silnici. Zadní cesta přes Vápennou byla příjemná, ti upovídaní konverzovali, ale drželi tempo s ostatními.
    Před Černou Vodou jsme se rozdělili - Miki, Luděk a já jsme jeli po hlavní silnici a ostatní na horákách odbočili a jeli lesní cestou, aby si to víc užili. Ve vesnici byla občerstvovací zastávka, s Dankou jsme před hospůdkou sbíraly bronz, ale kluci se přišli ven také ještě na chvíli vyhřát na jarním sluníčku. Brzy jsme se zase rozdělili a na Habinu ti na horácích pokračovali lesem vpravo a my jsme jeli vlevo. Luďa zjistil, že má defekt , bravurně s Mikinem vyměnili duši a mohli jsme pokračovat kolem rybníku k Habině.
V lese jsme potkali plno mladých s dětmi, potěšující, že všichni nesedí  jen u počítače.
    Další občerstvovací zastávka v hospůdce na Habině. Zde zůstal Přemek. Kluci byli nějací hladoví, snad trénink na ty Velikonoce, jedli párky, výbornou tlačenku od Jirky, a popíjeli pivo. S Dančou jsme se my dvě těšily do Vidnavy na salát. Tam jsme všichni dorazili a venku na zahrádce jsme si ho dopřáli. Některým  z kombinace smaženého jídla a sladké kofoly nebylo zrovna lehko, tak jsem díky tomu nejela poslední. Za Vidnavou jsme během jízdy pozorovali srnky, běžící po louce a všimli jsme si, že na stromech již vyráží listí. Jaro bude co nevidět v plném rozpuku a začne se jezdit jen v krátkém. Tak jak byl dnes Luděk. Všichni jsme ho obdivovali, že mu není zima.
    Přes Mikulovice jsme se  vrátili do Jeseníku a poslední občerstvovací byla na Kovárně. S Dančou jsme se zdržely jen chvíli, to víte předvelikonoční přípravy, zato jsme cestou potkaly vracejícího se Přemka. Výlet se zdařil, po Velikonocích bude snad méně zastávek a více najetých kilometrů.
                                                                                                                         text: Evča F.
foto: Miki
Černá Voda

Černá Voda

defekt

defekt

souhra

souhra

Habina

Habina

kuřecí salát

kuřecí salát

Vidnava

Vidnava

na trase

na trase

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one