25.9.Oderská mlýnice

Poslední závod seriálu KPŽ 2010

V Klokočůvku u Oder se jela Oderská mlýnice. Tento závod byl dost atraktivní a to nejen délkou závodu, převýšením, počtu diváků na stoupáku, vzdáleností od hlavního města Kladna, vlastně Prahy, ale i proto, že se sjelo pět oceláků a s nimi dorazila i taková drobnost jako je České televize. Ta připravila půlhodinový sestřih. Premiéru můžete shlédnout 30.9. od 13:30 na ČT4 Sport a reprízy 1.,7. a 8.10.

Atmosféra, která právě zde vládne, je jedinečná a neopakovatelná. Dopomáhá k tomu útulné, až sparťanské prostředí letního tábora v Klokočůvku u Oder, které je na sto honů vzdáleno ruchu velkoměst. Samotný tábor je v sevření dvou velkých kopců. Jediná širší přístupová cesta do zázemí vede podél místního potoka. Šestapadesáti kilometrový okruh závodu je veden po okolních loukách a kotárech Oderských vrchů. Nejcharakterističtějším místem Oderské mlýnice je extra prudký asfaltový stoupák, podle něhož je pojmenován samotný závod. Kilometrový kopec, kde se i ti nejlepší nabušenci při jeho zdolávání kroutí jako hadi, láká stovky diváků k povzbuzování. V úzkém špalíru fandících lidí si každý závodník bez rozdílu výkonnosti zažije několik minut slávy a slastného opojení. Kdo zde ještě nebyl, může si jako příklad vzít televizní, či dokonce osobní zážitky z dojezdů horských etap na Tour de France.

Dobrý dojem umocnilo také pěkné, slunné počasí, bez přeháněk. Každý přitom víme, co takový nečas, prevít, dokáže… Na startovní čáře se seřadila celá plejáda elitních bikerů. Po startu ve dvanáct čekala na všechny nejprve zahřívací fáze v podobě stoupání loukou na Spálov. Ještě před tím byli závodníci svědky hororového okamžiku, když  před nimi z jedoucího vozu vypadl ve větší rychlosti na zem kameraman České televize. „Nebylo to vůbec hezký, jak auto zabralo, šel z kufru rovnou hlavou na asfalt", řekl nám k této nepříjemnosti Tomáš Vokrouhlík, který se o vítězství popral v cílové rovince s Kristiánem Hynkem.

Oceláci se můžou pyšnit, nad skvělým výkonem celé letecké pětky. „Zajeli jsme skvěle", tento výrok vypadl ze všech ocelových úst.

Zhodnocení celého seriálu si ponecháme posléze, až ty velice příjemné pocity z víkendového pobytu na Moravě krapítek pominou.

Jirka Pinďák, kapitán Ocelových letců

 

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
Tereza Huříková - mám od ní podpis
Tereza Huříková - mám od ní podpis
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one