LESNÍ  BARY


    První květnová neděle byla od rána deštivá, a tak to už vypadalo, že se cyklovýlet zruší. Ale nás holky baikerky počasí přece neodradí. Odpoledne, když se počasí umoudřilo a Miki, přestože měl po těžkém závodě slíbil, že pojede s námi.
    Vyrazili jsme ve složení : Miki, Janča, Evča Ch., Evča F. Tentokrát jsme jely my holky Mikimu naproti, protože měl defekt, jen co vyjel, což ovšem bleskurychle vyřešil a připojil se k nám. Vzhůru na Lesní bary přes Horní Lipovou. Lehce zadýcháni jsme dojeli k Dolnímu Lesnímu baru, uvařili si kávičku, doplnili oplatkem energii a pokračovali ve stoupání k Hornímu baru. Tady jsme pořídili společné foto, stejně jako u Dolního baru. Radost z krásné jízdy po lese se stejně naladěnými, pozitivními kamarádkami a kamarády lze vyčíst z fotek na první pohled. Člověk - cyklistu nevyjímaje, je tvor společenský.
    Lesní cesta vyžadovala zvýšenou pozornost, byla poseta nejen kameny, ale také jsme kličkovali mezi kalužemi, pokud jsme jimi rovnou neprojeli. Když jsme dojeli na nejvyšší bod nedělní vyjížďky, Luční vrch 940 m, čekal nás  adrenalinový sjezd až na Pomezí. Tady jsme se pobavili, jak jsme zacákaní od bahna a kdo ví od čeho všeho až na lopatkách.
    Přes lázně jsme se vrátili zpět do Jeseníku. Ač se to nezdá, najeli jsme 42 kilometrů převážně v lesním terénu. Na závěr cituji jednoho kantora, vyučujícího budoucí tělocvikáře : „Není špatné počasí, je jen špatné oblečení."
Text: Evča F.
Foto: Miki

 

Horní Lipová

Horní Lipová

Evča

Evča

Dolní Lesní bar

Dolní Lesní bar

trojlístek

trojlístek

teplo krbu

teplo krbu

rozcvička

rozcvička

Horní Lesní bar

Horní Lesní bar

Jana blbne

Jana blbne

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one